| Casper003 a întrebat:

Am o mica problema, imi e tare frica de vaccin, saptamana viitoare trebuie sa il fac, nu stiu de ce dar imi este tare frica de ace. Intrebarea mea este: te doare atunci pe moment cand "infige" acul la tine in mana, si daca doare mai tare ca o injectie in fund sau nu?

23 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Doar nu te uita, si gandeste-te la orice altceva.

| Ho1 a răspuns:

Ca si cum te pisca um tintar.

| feraryyy78 a răspuns:

Vaccinul este ca o intepatura de tantar, daca nu te gandesti la el nu vei simti frica si durere.

| DiazAndreea a răspuns:

Este o durere suportabila pentru ca este un ac subtire, trebuie doar sa stai relaxat si sa nu te uiti cand iti face vaccinul sa te gandesti la altceva.

| QiCKaaTc a răspuns:

Si eu la varsta ta eram asa. stai relaxat, rasufla usurat si nici n-o sa stii cand ti-a terminat-o. ideea e sa stai relaxat ca nu simti nimica.

| olivikkka a răspuns:

Stai linistitta aveam aceeasi problema ca tine,, pina cind mi s-a pus un vaccin si de atunci nu imi este frica de injectii, stai linistita acele sunt subtiri si daca nu te incordezi nu doare, bafta

| gabyS98 a răspuns:

Nu doare deloc, asa m-am speriat si eu cand am facut luni dar cand sa scoata acu nici n-am stiutca la scos

Răspuns utilizator avertizat
| HinaOnBike a răspuns:

Nu iti face griji, nu doare tare.Eu am facut la vaccine de nu mai pot sa numar.Simti o intepatura mica, nu te doare tare.Linistestete!

| Casper003 explică:

Sincer de durere nu prea imi este frica, la cate julituri si intepaturi de ghimpi am tras cand eram mai mic, dar nu pot suporta acele acelea, si senzatia pe care o ai cand iti da cu spirt, mi se zbarleste pielea big grin

| boyboyplayboy99 a răspuns:

Bai deci sa stii ca doare infernal de tare daca e prima oara cand faci. Te ia cu ameteli, cu lesin, unii au facut stop cardiac de la vaccin! Deci simti ca ramai fara mana! Groaznic!

rolling on the floor))))))rolling on the floor))rolling on the floor)) Cum frate sa intrebi de vaccin? CAti ani ai? 6 sau 7? rolling on the floor

| Casper003 explică (pentru boyboyplayboy99):

Sincer nu's fatalau si nici nu am 6-7 ani laughing))) dar am prins o frica a dracu' de ace, cand eram mai mic am fost in spital, facusem o indigestie parca, si am prins o doctora a dracu' si imi facea injectii de vreo 3 ori pe zi, ma forta sa le fac, cateodata ma tinea o asistenta laughing, si de atunci imi e frica de vaccin/injectii/perfuzi.

| boyboyplayboy99 a răspuns (pentru Casper003):

Deci asta deja e o fobie laughing

| Alexbossdeboss a răspuns:

Nu doare deloc

| roby9603 a răspuns:

XxSpartaxX Nu te speria te ace nu doare de cat putin rau de tot. Sper ca te-am ajutat

| W3ZzoRe a răspuns:

Nu doare nici nu simti depinde de corpu-l tau daca esti fatalau laughing mai bine sa nu faci laughing

| Sarah64 a răspuns:

Salut, sincer ..nu ar trebui sa iti fie frica, ohhhhh da cine vorbea eu.rolling on the floor)) cand fac vaccine mi-e frica pana intru, alea alea si pana infice acul dar..cand il infige eu una ma gandesc la glume, ca nu se poate intampla nimic..si nu simt nimic, dar depinde si de felul lui de a fi :*:*:*:* funda? [; x]

| byby2356 a răspuns:

Nuuu... nu doare mai tare decat o injectie in fund, si eu am aceeasi problema ca tine, ai impresia aceea ca te doare dar nu se intampla asta, ca si mine tu ai teama aia de ace, cand ti-l face nu te uita si gandeste-te la altceva nu te gandi ca faci vaccin!

| PaunSorinValentin a răspuns:

Vaccinul nu doar de loc a zis bine feraryyy78 e o intebatura de taranwinking

| BluMakeYouSmile a răspuns:

Nu o sa te doara asa tare, mai ales cand nu te gandesti la ea. Eu am luat antititanicu [sau cum ii zice] si imi era frica, am inchis ochii si cand i-am deschis toata lumea zambea si nu am simtit nimic. happy

| andreea_9679 a răspuns:

Nu doare, dar faptul ca iti este frica te face sa crezi asta.ia asta ca pe un lucru normal si mai ales, nu are de ce sa iti fie fricawinking

| alle18 a răspuns:

NU te doare de loc

| LogiK a răspuns:

Buna SpartaxX,
Vaccinul nu doare.Este ca o intepatura mica de tot, nici macar nu simti. Daca ti-e frica inca, dupa aceste vorbe, intreaba-ti prietenii, sau parintii.Ai putea sa le spui ce simti si de ce iti este frica, iar ei te-ar putea ajuta!