| RoxanaCher a întrebat:

Ce facultate trebuie sa faci ca sa fi profesoara de engleza? Asa de curiozitatebig grin.

9 răspunsuri:
| anduta160 a răspuns:

Limbi straine

| Maya. a răspuns:

Mai intai liceul pedagogic. Apoi facultatea de limbi straine.Si daca nu ai urmat liceul pedagogic potiu urma cursuri de pshio-pedagogie.Eu asa stiu

| yoana14 a răspuns:

Facultatea de limbi straine...

| AdiSR a răspuns:

Facultatea de litere

mira
| mira a răspuns:

Termini liceul si urmezi apoi facultatea de limbi straine, sectia engleza. Dupa absolvire, prin concurs poti obtine un post.

| danco a răspuns:

Intai invata romaneste! Ca si d'aia apar atatia handicapati la Bac.

| cretzufinish a răspuns:

Mai intai orice liceu, dar de preferat pedagogic sau ceva bilingv (ca sa-ti fie mai usor si sa deprinzi macar in general engleza) si dupa bacalaureat, facultatea de litere, specializarea engleza. Unele sunt cuplate cu alte materii gen: engleza-franceza, engleza-romana, engleza-istorie etc. Dar in principiu astea sunt. Succes. big grin

| danco a răspuns:

Roxycute98, nu imi dai tu mie raspuns "stupid" doar asa ca sa te afli in treaba. Se scrie "sa fii profesoara", nu "sa fi profesoara", asa ca lasa balta ideea de a profesa, ca nenorocesti copiii si asa destul de indobitociti de incultura si manele.

| Beibiii_7101 a răspuns:

Pai din cate stiu facultata de litere
profa mea de engleza ne-a spus ca la aceasta facultate a dat
fundita?big grin