| catalin033 a întrebat:

Ce laptop imi recomandati? Sunt genul de persoana care nu este obsedata de jocuri insa mai joc jocuri gen cs, samp, minecraft insa as incerca si jocuri mai noi, lucrez destul de mult in PhotoShop, cred ca o placa video de 1-2 gb ar fi buna. As vrea o autonomie destul de mare 5-6 ore ( nu vreau sa stau cu cablul de alimentare langa mine ). Am un buget de 2500 ron.

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Http://www.altex.ro/......3-free-dos - asta sau
http://www.altex.ro/......b-free-dos - asta
Sunt egale, doar ca primul are procesor i7 adica cel mai nou doar ca are frecventa 1, 8 si al doilea ar i5 dar are frecventa 2, 5.
Amandoua sunt bune, vezi tu pe care alegi. A da si al doilea e mai mare ca marime si amandoua tin 6 ore. Vezi tu care alegi. Bafta!

| Neleptcu_Andrei_1993 a răspuns:

Hmm dupa mine ca desing este frumos Acer aspire 5749 are un i3 bun pentru jocurile mai noi de 2012 si daca lucrezi in photoshop placa de la acest laptop trebuie schimbata cu una nVIDIA 512 mb e perfect. Eu am cumparat laptopul din Spania imi place dar are placa incorporata. am dat 450e la reducere daca i-as schimba placa cu una nVIDIA m-ar duce la 550e=2400ron deci te incadrezi de inca 100ron iti poti lua o baterie externa. Cea a laptopului sta 4h 30min cu cea externa te duce mult rau poate daca te ajuta nu trebuie neaparat funda daca poti sa imi faci si mie un logo fain cu numele zuch3e si cu un skin minecraft