| Mihai1972 a întrebat:

Ce se intampla daca am spart o oglinda in doua bucati, o oglinda mica! E adevarata faza cu ghinionul?

Răspuns Câştigător
| TheLastOne a răspuns:

Nu, nu este adevarata. In trecut oglinzile valorau foarte mult. Deci daca o sluga spargea oglinda stapanului ei, trebuia sa ii presteze aproximativ 7 ani de munca pentru a-i plati oglinda integral. De aici provine mitul.

6 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

Dacă întrebarea era formulată de o fată nu spuneam nimic dar ești bărbat, poartă-te ca atare.
Nu fi naiv și superstițios.

| iRaul a răspuns:

"Ghinionu si norocu ti'l faci singur"... Chestiile alea nu exista, stai linistit.happy

| ValentinBogdan a răspuns:

Nu este adevarat! Este doar o superstitie si mie mi s-a intamplat. fundabig grin

| Căƚăʅιɳ a răspuns:

Este adevarata daca crezi tu ca e adica daca tu spui in minte ca aa este adevarata si o as ai ghinion normal ca o sa aqi dar daca ignori chestia cu ghinionu nu ti se intampla nimic

| Haster a răspuns:

Poti sa alergi cu spatele 666 de km sau trebuie a o pisezi bine o pui intr-un saculet si sa dormi o saptamana cu ea in boxeri si pe burta

| Bracelet a răspuns:

Parerea mea este ca acestea sunt niste superstitii.Ma rog.fiecare cu opinia sa.