| anonim_4396 a întrebat:

cine stie la ce foloseste in cartile de joc Jokeru, si cate jocuri exista in total la pachetul de carti eu stiu cateva jocuri- Septica, Tabinet, Popa prostu, Macao, Kems, Razboiu, Whist, Wc si cam atat spuneti, si voi ce jocuri mai stiti va Multumesc! promit funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Jockerul la cărţi înlocuieşte orice carte, deci la şeptic de exemplu poţi să-l foloseşti ca şeptar, doiar, etc... Într-un pachet sunt 52 de cărţi plus 3 jockeri.

Listă jocuri cărţi:
Gin
Gin Rummy
Pinochle
Pică
Bid Whist
Război
Solitare (în original, există multe versiuni diferite)
Poker (în original, există multe versiuni diferite)
52 Pick Up
Spades,
canasta,
gin,
gin rummi,
nebun 8,
du-te l peşte,
Tonk,
viteza,
inimi...
etc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc!

| p1c1uL a răspuns:

Pai jokerul rosul foloseste la maco! daca ai jokerul in mana si il dai persoana adversa pisca 10 carti! si mia exista un joker negru daca il dai jos pers adversa pisca 5 carti! deci exista 2 jokeri big grin funda?

| anonim_4396 explică (pentru p1c1uL):

Multumesc si tie de comentariu!