| Shooter a întrebat:

Cum pot lua telefoane sau masini...sau altceva pentru teste...adica ma uit pe youtube la cei care fac review-uri la diferite masini,telefoane si ma intreb de unde le iau,cine i le ofera, platesc ceva?
Stiti ceva despre asta?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da, stiu, doar ca problema se pune asa: daca pui intrebarea asta pe TPU, cu siguranta nu esti in pozitia ca cineva sa iti ofere ceva, orice, pentru teste. La masini nu se plateste nimic de catre nici o parte, la telefoane de regula iti ramin tie sau faci un giveaway, la software te faci cu licente sau faci review la versiunile demo, depinde.

| Oana92 a răspuns:

Cel mai probabil se primesc gratuit pentru ca ofera publicitate firmei. Dar asta se intampla doar daca respectivul reportaj e urmarit de un numar mare de oameni, nu orice poate beneficia de asa ceva.