| abczzz45 a întrebat:

Salut, dati-mi si mie va rog scheme pentru jocul "sare caprita".

Răspuns Câştigător
| CoRnEtEL a răspuns:

Daca te referi la jocul pe care majoritatea il numesc "capra"si atat,nu "sare caprita"si altele,ar fi cateva pozitii,eu stiu:turnul Eiffel(fiecare,care reuseste sa sara peste obstacol,devine parte din el,adica se inalta precum un turn,intelegi tu),butoiasele(fiecare membru care sare si trece obstacolul se alatura celorlalti in scopul formarii unu pod mobil peste care desigur ca trebuie sa sari,daca nu reusesti,bafta talaughing); capcanele(fiecare membru dupa sare peste obstacol,ii propune "caprei"o capcana care poate avea sau nu efectul dorit in asupra urmatorului saritor,adica,sa nu te bag in ceata,dau un exemplu:eu sar inaintea ta si ii spun caprei ca in momentul in care tu te apropii sa sari peste ea, ea se lasa jos, si tu risti sa faci buba); cam asta a fost, dar daca, cauti pe net sunt destule filmulete din care poti sa te "inspiri"happyhappy