| Cristi151 a întrebat:

Salut,
De curand m-am mutat intr-un apartament la mansarda. Insa am o problema. Vara mor de cald, acoperisul este cu tabla, geamuri Velux, 24/24 pe soare angry. M-am gandit la rulouri pentru geamurile astea, dar daca le pun, nu mai pot deschide geamul (trebuie sa stau cu geamul inchis ca sa pot folosi rulourile..ca altfel raman fara aer). Acuma am acoperite geamurile, dar degeaba. daca-l deschid, soarele intra prin crapatura geamului, tot un drac e =)
Aer conditionat - exclus...
Aerul din casa atinge 40 de grade

Solutii?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti zic eu, la mansarda fara ac nu ai nicio sansa, nici macar cu geamurile acoperite, dar poti incerca cu folie de aluminiu

| Cristi151 explică (pentru suntserios):

Am incercat, dar asta zic... daca le "astup" trebuie sa stau cu geamul deschis ca sa intre aer - dar intra soarele