| AlexandarAlx a întrebat:

Salut eu dau cu petarde adica toti dam si daca ma prinde politia cemi face spounetimi plzzzzzzz dau funda

20 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Nu mai da cu petarde. Poţi primi amendă.Nu înţeleg ce văd unii aşa de interesant la nişte lucruri la explodează?
Şi în plus, te poţi răni cu ele.

| CrazyTeenager a răspuns:

Te felicita de anul nou! smug big grin

Răspuns utilizator avertizat
| CrazyTeenager a răspuns (pentru AlexandarAlx):

batting eyelashes laughing)))

| FemeiaPisică a răspuns:

Normal ca iti da o amenda usturatoare!

Răspuns utilizator avertizat
| LolaLollita a răspuns:

Petardele sunt ilegale. Risti un dosar penal pentru detinere (chiar daca ai de exemplu o singura cutie, pentru uz propriu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cherilyn,eu nu as fi de acord cu tine, adica cand zici ca doar te cearta.Eu am avut un coleg care avea 12 ani si cand la prins politia cu petarde i-a dat amenda 3000lei(a dat doar jumatate din suma pentru ca a platit amenda in 24h). Deci catalin, ai grija ce faci.

| Hevnoraak a răspuns:

Dacă ai sub 14 ani ție nu-ți face nimic, dar îți dă amendă. Dacă ai peste 14 faci pușcărie.

Răspuns utilizator avertizat
| Hevnoraak a răspuns (pentru AlexandarAlx):

Nu,acolo e perfect să mergi.

Răspuns utilizator avertizat
| Hevnoraak a răspuns (pentru AlexandarAlx):

Da sau unde nu e populat astfel încât să nu te audă lumea.

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Nu mai da prin locurile publice...
Cand vezi politia ia-o la fuga. laughing
Nu cred ca iti face nimic, mai ales daca ai sub 14 ani.
Doar te cearta putin. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Cherilyn a răspuns (pentru AlexandarAlx):

Daca prinzi vreun politist din ala acru, fii sigur ca nu o sa scapi doar cu un advertisment. happy
In cel mai rau caz o sa iti anunte parintii, dar nu cred ca o sa se ajunga la amenzi.

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Te cearta si iti tin morala.In cel mai rau caz o mica amenda daca e in locuri cu lume multa incat sa deranjeze

Craciun fericit! Cat mai e din el

| GoldVali a răspuns:

Ti le ia. Daca e unul dracos iti da si o amenda.

| ღSecretღ a răspuns:

A patit-o un coleg de clasa, nu are voie sa te duca la inchisoare daca nu ai peste 18 ani, asa ca iti da o amanda ca mare si iti cheama parinti la politie big grin

| XCooLGirlX a răspuns:

Amenda happy