Întrebare recomandată | LMihai1409 a întrebat:

Imi poate spune cineva cum pot deveni mecanic de biciclete in Brasov? Am 14 ani. As vrea sa invat asta in timpul liber, sa fiu ca un ucenic.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cumpara cat mai multe si diverse biciclete stricate si incearca sa le repari.

| EmoPikaChu666 a răspuns:

Păi eu am învăţat asta în ciuda faptului că sunt fată şi am învăţat aşa : Am exersat pe vechia mea bicicletă am demontat-o de toate piesele sale şi am încercat să o asamblez la loc, mi-a luat ceva timp să-mi dau seama care unde se pune dar cu cât exersam mai mult începeam să învăţ ce e fiecare, tata îmi spunea numele pieselor însă eu nu le ştiam şi am reţinut vizual care cum este şi cum se numeşte. Poate vei reuşi şi tu dar îţi recomand să iei şi pe cineva care să ştie piesele doar atâta nu cred că-ţi trebuie mai mult. baftă multă