| RealLife a întrebat:

imi spune-ti si mie cum as putea sa-mi albesc dintii? fara a merge la dentist.raspunsul cu cele mai bune rezultate primeste funda!

P. S. si va rog sa specificati si de cate ori pe zi/saptamana.

9 răspunsuri:
| AdyYnNnNn a răspuns:

Spala`te pe dinti de 3 ori pe zi adica dupa fiecare masa sh cu o pasta de dinti bunaa! adica de 21 de ori pe saptamana rezultatul o sa se observe dupa mai multe spalariwinking mult noroc la albirea dintilorhappy

| mariy a răspuns:

Stiu ca soda de mancare amestecata cu pasta de dinti curata foarte bine... mai si trebuie sa maninci multa brinza de vaci happy. bafta.

| cornel a răspuns:

Dupa fiecare masa te speli pe dinti

seara obligatoriu

dar si dimineata

| Bibu_2231 a răspuns:

Http://www.garbo.ro/articol/Frumusete/2423/P-Albeste-ti-dintii-acasa.html
http://www.eva.ro/......-4010.html
Din cate stiu, efecte vizibile au doar tratamentele efectuate in cabinet. Problema cu tratamentele efectuate in cabinet este ca la nivelul smaltului are loc un proces chimic in urma caruia se exfoliaza un strat foarte foarte foarte subtire de smalt(de ordinul micronilor). De aceea dupa un tratament de albire dintii devin sensibili. Unii stomatologi spun ca aceste exfolieri ale smaltului sunt nesemnificative si ca nu merita sa iei decizia efectuarii unui tratament de albire in functie de asta, altii nu-l recomanda decat daca insisti tu neaparat. Ca prim pas eu zic sa incerci un detartraj+periaj profesional+air-flow abia apoi gandeste-te la albire.
Eu sunt de parare ca pe primul loc e sanatatea dintilor si abia apoi culoarea. Daca dintii arata ingrijiti, sanatosi si au o igiena impecabila, chiar daca sunt galbui arata bine. In schimb degeaba ai dinti albi si cariati sau nealiniati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai dintii ingalbeniti e din cauza tartrului depus in timp. Acest tartru nu se duce, crede-ma, atat de usor. Batranii foloseau sare ca sa-si curete dintii, dar poate avea un efect devastator. Eu mi-am facut un detartraj la dentist (care e destul de neplacut), dar mi-a albit dintii destul de mult, apoi am folost blend-a-med 3d white pearl si pot sa iti zic ca eram mandru de dintii mei. Totusi acum ma spal pe dinti fara pasta deoarece am aflat ca fluorul din pasta de dinti afecteaza organismul, in special glanda pituitara.(believe it or not...). Si e ok. happy

| Marius98 a răspuns:

Sal.Ca sa iti albesti dinti pune sare iodata peste pasta de dinti. O sa te usture nitel da da rezultate foarte bune.Si de 3 ori pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://albirea-dintilor.com/listerine-whitening-strips.html Dupa 3-4 zile deja dintii is vizibil mai albi. Chiar merita banii :x. Eu deja folosesc de 2 ani, o data pe an ajunge si iti tine dintii albi intreg anul, albi-albi asa ca la reclamele la blend-a-med:)).

Bafta`!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P. s:ti-am trimis linkul acela cu benzile care se dizolva pentru ca sunt mai usor de utilizat decat celelalte, data trecuta am folosit: http://albirea-dintilor.com/crest-whitestrips-professional-effects.html dar cele care se dizolva sunt mai ieftina, chiar daca dureaza mai mult procesu` e ok:-j.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute