| Crisaul a întrebat:

Imi spuneti si mie daca pot sa fac karate singur acasa, si mai degraba stilul "Wing Chun"? Daca ma antrenez la un manechin de Wing Chun, asa pot invata sau nu? Imi spuneti va rog?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si cine te invata miscarile? Cine ti le corecteaza, daca le faci gresit?
Cauta sa te inscrii la un club, unde sa lucrezi cu un instructor real. Din tutoriale de pe Youtube, nu inveti decat, poate, sa-ti legi sireturile.

| JackR a răspuns:

Primul lucru pe care trebuie sa-l inveti este sa nu pui in aceeasi oala karate si Wing Chun. Sunt doua arte martiale care provin din tari diferite si au la baza filozofii diferite.

| PumpkinDoll a răspuns:

Nah,cel mai bine e sa te duci undeva unde se practica si sa te ti calumea daca vrei sa inveti ceva, acasa nu faci nimic

| DeathReaper123 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Nu este chiar asa

| Cosmin86 a răspuns (pentru DeathReaper123):

Ba da, acasa inveti fix ZERO.