| cosminache a întrebat:

Impreuna cu un prieten avem un blog. Suntem tineri, vreo 13 ani, si vrem sa bagam GoogleAdSense, dar ne e frica sa nu platim ceva. Care-i treaba cu Adsense? Platim noi? Sau punem datele si primim banii? Va rog ajutor.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai un site cu trafic. Te loghezi pe google si ceri cont pentru adsense. Ei verifica site-ul tau daca din punct de vedere al traficului este ok si isi dau acceptul pentru cont google adsense. Mai multe nu stiu.

| CarmenR a răspuns:

Google AdSense este serviciul de pe google care se ocupa cu reclamele. Daca ai un blog cu un trafic ridicat merita sa-l folosesti. Acest serviciu va asigura voua plata pentru ca inseamna acceptarea de reclame pe blogul vostru. In momentul in care cineva da click pe una din reclamele acelea de pe blogul vostru, voi primiti bani.

| cosminache explică:

Deci noi nu platim nimic?