| anonim_4396 a întrebat:

Salut ma numesc Alexandru am 17 ani si am un blog pe care vreau sa il fac in scurt timp un sait cunoscut cu care sa castig si ceva bani. Am apelat la voi pentru ca am nevoie de un asociat / asociata care sa ma ajute la articole nu am prea mult timp liber si nu prea am timp sa fac articole sa sa scriu despre un anumit subect pentru asta ofer 50% din profit in momentul cand voi gasi reclame. Eu ma ocup doar cu administratia lui, atragerea vizitatorilor si eventuali clienti.
Mentionez ca blogul este facut de mine.
Cei care sunteti interesati trimiteti-mi un mesaj privat cu id vostru.

19 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Da-mi un link cu site-ul, sunt curios ce tema si ce design are.

| unknownn a răspuns (pentru GoguSteriade):

Asta crezi tu ca e important la un blog?

| GoguSteriade a răspuns (pentru unknownn):

Ce mai e important in afara de tema (continut) si design? Nu astea sunt cele doua elemente care stau la baza oricarui site?

| unknownn a răspuns (pentru GoguSteriade):

Nu.
Poti sa ai template desenat in paint, articolele conteaza.

| GoguSteriade a răspuns (pentru unknownn):

Te atrage sa stai pe un site care are un text de genul galben pe alb? Iti plac design-urile care sunt facute cu tot felul de culori contrastante, de te ia durerea de cap? Nu cred. Design-ul conteaza la fel de mult ca si continutul.

| unknownn a răspuns (pentru GoguSteriade):

Nu ma gandeam la asta, pentru ca n-am intalnit inca blog-uri care sa aiba scrisul galben pe alb.Pun pariu ca are scrisul negru pe alb.
Te inseli amarnic, ai avut vreodata vreun blog din care ai scos bani?

| albc12 a răspuns (pentru unknownn):

Da cunosc foarte multe persoane care fac bani cu ajutorul unui blog

| GoguSteriade a răspuns (pentru unknownn):

Am un blog din care INCA scot bani dar nu asta a fost intentia cand l-am pornit. Au aparut oameni interesati de reclama si am scos bani, insa nu am avut dorinta sa pun AdSense sau ceva pe el, pentru ca e un blog generalist.

Si tu vezi macar ca omul asta nu are un domeniu propriu? Sta pe Blogspot? Daca puneai pariu cu adevarat, il pierdeai, ca are scrisul alb pe fundal gri inchis. Uita-te la design si spune-mi cat de bun e, pe langa continutul exceptional de care da dovada.

| albc12 a răspuns (pentru GoguSteriade):

Nu am inca un domeniu propriu pentru ca nu am timp sa ma ocup de el...

| unknownn a răspuns (pentru GoguSteriade):

Eu nu ma refeream sa scoti bani din AdSense sau din reclame, ci din alte metode mai ilegale.
Ma gandeam si eu ca daca vrea sa scoata bani macar un domeniu sa aiba, nu stiam ca e asa de idioat sa creada ca poate scoate bani cu un asemenea blog

| GoguSteriade a răspuns (pentru unknownn):

De ce as vrea sa scot bani din metode (mai) ilegale? Eu inteleg ca pe meleagurile noastre asa se fac cel mai bine banii, insa nu ma incanta.

| unknownn a răspuns (pentru GoguSteriade):

Pentru ca prin metode ilegale castigi mai mult, nu te complici cu AdSense si cu reclame, sa scoti 1$ pe zi.
Mai bine folosesti metode ilegale si scoti 100$ pe zi, nu suna mai bine? Trebuie sa intelegi, in Romania n-ai cum sa devii bogat prin metode legale.

| GoguSteriade a răspuns (pentru unknownn):

Suna mai bine dar ti-am spus ca nu ma incanta. In fine, deviem de la subiect, ai vazut site-ul despre care era vorba? Ce parere ai despre el?

| unknownn a răspuns (pentru GoguSteriade):

Ala-i site?
1. Tema e de rahat, mai bine o lasa pe aia default.
2.N-are domeniu.
3.Are doar articole de rahat.

| GoguSteriade a răspuns (pentru unknownn):

Si cand l-am intrebat eu de continut si design, n-ai parut prea incantat, dar acum ai ajuns sa imi dai dreptate. big grin

| unknownn a răspuns (pentru GoguSteriade):

De unde sloboz sa stiu ca asta are o tema de rahat? Din moment ce a zis ca vrea sa faca cunoscut site-ul si ca vrea sa scoata bani ma gandeam ca are si el o tema free macar.

| Shatteredx a răspuns:

Nu esti tu prost. Tu stai cu matura la soare in timp ce omul se chinuie sa-ti umple blogul cu articole. Dupa o munca de cateva zile, tu iti faci cont pe google adsense si bagi niste advertisments, pe urma dai copy paste la blogul "tau" pe site-uri gen sport.ro la commenturi si pentru un lucru de 1 minut pe zi, ii iei 50% la "partener". Uite asa vrea sa faca romanu bani.
Iti urez succes

| LostInBubble a răspuns:

Platesti?