| anonim_4396 a întrebat:

SAlut! NU este tema! am nevoie de 2 boli ale sistemului nervos si 3 boli ale organelor de simt niste detalii multumesc ofer fundita si Voturi bune!

Răspuns Câştigător
| Pinnacolada a răspuns:

boli ale sistemului nervos:
http://www.informatiamedicala.ro/......vos-1.html

boli ale organelor de simt:

http://www.valeriu-popa.santamia.ro/reteta/org_simt.htm

succes!

9 răspunsuri:
| waXonwaXoff a răspuns:

Boli organe de simt-Cataracta(ochii), Cancer de piele,
Ce mai stiu de la Biologie!
Cu alte raspunsuri gasesti peste 5 boli(total)
don't worry does not googlewinking

| VariantaVerde a răspuns:

Sistemul nervos:
1. Anorexia
2.Depresia

ale organelor de simt:
1. Miopia
2.Sinuzita
3. Otita

detalii mai gasesti pe Google:) http://www.valeriu-popa.santamia.ro/reteta/org_simt.htm Funda!:D

| UseR4EveR a răspuns:

Miopia, cataracta, glaucom sinuzita-astea's de de SIMT sistemului nervos:Atacul cerebral, Epilepsia eu am fost primul funda plzz

| Kokolina a răspuns:

Pai ale sitemului nervos:Amnezie; Cretinism
Ale organelor de simtbig grinaltonism; Surzire; Miopiebig grin

| veveritza13 a răspuns:

Boli ale sistemului nervos: epilepsia, boala Parkinson, depresia
boli ale organelor de simt: miopie, cataracta (ochi), otita, hipoacuzie(urechi). sper ca ti-au folosit:*

| raluk200 a răspuns:

Sistem nervos:schizofrenia-in 3 faze, nevroza-dereglarea funcțiilor sistemelor emotiv, vegetativ și endocrin
boli ale organelor de simt: ochi-miopia, orbire, conjunctivita, otita-ureche, paradontoza...etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e tema, da' suna a tema. Cine ar crede ca un clopotzel, se intereseaza de boli ale sistemului nervos si organelor de simt? Cu ce ocazie, daca nu pentru scoala? Pff.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.helpmetin2.forumz.ro
Comunitatea jucatorilor de metin2 din Romania mega distractie =>

| DeeaSporty a răspuns:

Poate te pot ajuta cu ceva. uite 2 afectiuni ale sistemului nervos:epilepsia si Alzheimer. si alea 3 afectiuni le organelor de simt: miopia, parodontoza si eczeme. poate ti-a fost de folos putin.happy