| Angels a întrebat:

Se apropie vacanta de vara si mama mi-a dat mie si surorii mele o gramada de locuri unde am vrea sa mergem. Ex:Mare, munte, Germania, Italia, la bunici la tara, Paris sau acasa.

Sora mea vrea sa mergem la bunici la tara sau la mare
Eu as vrea sa, merg la paris sau la munte
Cum sa fac sa o conving sa vina cu mine la paris sau la munte?
Mama nu ne lasa sa mergem separate numai impreuna si i-am explicat surorii mele ca la paris e mai fain decat la tara!
Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| ღAncaღ a răspuns:

Pai poti sa faci un pact cu ea, cum ar fi: vacanta asta va merge unde vrei tu si ii promitzi ca se va distra nu va regreta, iar vacanta viitoare va merge unde vrea ea... cam asta te-as sfatui sa faci...nu sunt sigura daca va merge, depinde nu stiu daca este ingafnata sau nu straight face (fara suparare, altfel nu stiu sa ma exprim)

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ThEKiDDuTz a răspuns:

Crede-ma stau la tara si nu e deloc plictisitor.Eu nu as pleca pentru nimic in lume.

| Veronici a răspuns:

Explica-i ca alta data poate n-o sa mai aiba ocazia sa iese din tara...iar in paris si in general in franta sunt mai multe obiective turistice decat la tara. in plus la tara ai stat 2-3 zile si te-ai plictisit...iar in leg cu marea e la fel.stai vreo doua zile si t plictisesti mai ales daca e in tara la noi

| zxcv1234 a răspuns:

Spune-i ca in paris sunt haine superbe si dragute, pacalesteo.xD

| Ionela256 a răspuns:

Depinde cati ani are sora ta... daca este mica. poate intelege ca la paris este mai frumos pentru ca oamenii vorbesc alta limba, o sa mergeti cu masina mult timp...o sa va distrati.si daca mergeti cu avionul,zi-i ca sus acolo este frumos,vezi norii, deasupra vezi negru(din propria experienta, eu am vazut negru)si ca o sa vezi oamenii ca niste furnici. daca ii mai vezi.si daca e mai mare, zi-i ca vara asta mergeti la paris.doar nu stati toata vara si apoi mergeti la tara, si vara viitoare numai la tara. funda?

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Spune-i ca Paris e un loc mult mai frumos, mai mare, sunt multe magazine, o gramada de locuri de vizitat, oricine si-ar dori sa mearga acolo si ca nu ai vrea sa pierzi ocazia. happy

| Angels explică:

Nu m-a ajutat nici un raspuns altele va rog!