| bumblebee010 a întrebat:

Sunt in clasa a 10 a si ma gandesc la ce facultate sa dau. Sunt la profilul mate-info si ma gandeam sa fac o facultate scurta si eficienta! vreau sugestii! multumesc! funda

Răspuns Câştigător
| andreeaviviana a răspuns:

Hei :* si eu sunt clasa a 10a tot mate-info.
Degeaba zici tu ca vrei o facultate "scurta si eficienta" daca nu it va place ceea ce vei face.
Adevarat ca nu neaparat daca faci o facultate, mai departe sa fii tot pe domeniul care l-ai urmat in fimpul facultatii. Dar trebuie sa stii ceea ce vrei si ce iti place/ce ti-ar place sa devii. Oricum, poate/sigur gandirea pana in clasa a 12 dupa bac, ti se va mai schimba si vei avea alte dorinte de viitor si cu totul alta viziune.
Te pup!:*

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa o facultate care iti place ca la urma urmei asta ai sa faci toata viata.

daca vrei sa faci o facultate de dragu de a face facultate (scurta si eficienta cum zici tu)

| tr3ig a răspuns:

Faci ce facultate vrei tu, ce iti place tie, ce crezi tu ca te-ar ajuta pe viitor. uite si eu am termint mate info si am facut facultatea de cadastru pentru ca asta mi-a placut, nu e obligatoriu sa continuii pe domeniu