| Eduard2789 a întrebat:

Salut! Sunt un copil de 13 ani si merg maine in vacanta cu parintii undeva prin zona lacului Bolboci.As vrea sa stiu daca am nevoie de ceva permis/taxa sa pescuiesc acolo si de ce anume am nevoie, daca am nevoie.Am doar o lanseta de spinning, credeti ca as putea eventual sa-mi iau o amenda? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, pescuitul se face umai cu permis si taxa platita, altfel tatal tau risca amenda pe cap de persoana.

| Eduard2789 explică (pentru Violleta2022):

Mersi! permisul este cel gratuit de ape necontractate de la anpa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eduard2789):

Permisul de pescuit nu este gratuit si se da pe numele persoanei.

| Lubeniță38900 a răspuns:

Salut,nu ai 13 ani niciodată că scrii prea corect gramatical, probabil faci mișto și da trebuie sa plătești taxa ca să poți pescuii