| StefanutzX a întrebat:

Am de facut un drum de aproximativ 14 ore cu autocarul, si nu stiu ce sa mai fac sa nu ma plictisesc. nu imi e rau de la nimic, prin urmare pot face orice, dar nu stiu ce sa fac. Ma puteti ajuta cu niste propuneri?
Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci chiar orice, pentru ca nu esti in casa la parintii tai, este intr-un mijloc de transport in comun, unde trebuie sa stai in scaunul tau si sa nu faci zgomot, sa nu deranjezi vecinii sau soferul. Cel mai indicat lucru sa faci in asemena caz este sa citesti carti de aventuri sau sa te uiti la filme... din pacate scaunele de autocar nu au TV-uri ca cele de avion, asa ca, tot cartea ramane, asta in situatia in care nu ai un telefon performant si cu banda destul si credit destul, ca sa poti privii filme sau citii carti online.
Se mai poate juca carti cu colegul de scaun sau povestii cu el/ea.

4 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Citeste.

| Nyy2003 a răspuns:

Pai iti poti descarca jocuri fara net (Slither.io...)si sa asculti muzica...

| dora784500 a răspuns:

Îți recomand să citești ceva, dacă spui că nu îți este rău.
Eu mereu când fac drumuri lungi cu autocarul îmi iau căștile cu muzică și privesc pe geam, mai ales dacă nu îmi e un drum cunoscut.

Succes.

| Joanna2000 a răspuns:

Poti sa iei castile si sa asculti muzica pe telefon (sau pe ce vrei), poti in timpul asta sa citesti o carte. Te va relaxa. Sper ca te-am ajutat.