| Jacob27 a întrebat:

Am o problema cu facebook am dat din greseala accept la cineva si nu stiu cum sa--l sterg.Se poate? Daca da cum...

Răspuns Câştigător
| Fundă25 a răspuns:

Buna!

Se poate sterge un prieten dupa Facebook.
Urmeaza acesti pasi, si scapi complet de el.
-intra pe pagina de profil a acestuia
-in stanga ai o coloana;
-dai in jos pana ajungi la sfarsitul coloanei;
-ai 4 optiuni (ultimele) : Sugerează-i prieteni; Scoate din lista de prieteni; Distribuie profil; Denunță/blochează această persoană
-selecteaza : Scoate din lsta de prieteni
-in noua fereastra dai "Scoate din lista de prieteni"
-apoi Accept
-si gatawinking

Sper ca ti-am fost de folos.
O seara placuta!

3 răspunsuri:
| BerryxD a răspuns:

Nup nu merge.Pur si simplu il/o ignori.Sau te imprietenesti cu ea. Facebook e pentru prietenii pe net big grin

| ταξιδιώτης a răspuns:

Clic pe contul lui si in stanga jos "scoate din lista de prieteni"

| Cereala a răspuns:

Heey da se poate dai click pe acel prieten iti apare pagina lui apoi cauti sub toti prietenii sai (care apar pe pagina): scoate din lista de prieteni sau daca este in engleza: unfriend sper ca ai inteleswinking