| Razvan_3203 a întrebat:

Salut TPU!
As vrea sa va intreb cum imi reinstalez windows-ul?
Nu prea sunt expert in caculatoare. Va rog imi trebuie raspunsuri!

4 răspunsuri:
| LUuuuci a răspuns:

Toata treaba e sa ai 1 cd cu windows! il bagi in pc si daca tu ai setat calculatoru sa-ti boteze cu cdromu o sa-ti apara un mesaj cu Press any key to bot. si apesi orice tasta si o sa ti se incarce si dupa aceea daca sti engleza te descurci ca iti spune ala ce sa faci! Daca nu nu te incurca, ca trebuie sa intrii in bios la boot setup si sa pui cd-room si mie sa nu strici ceva

| andreiu_9520 a răspuns:

Salutare. in primul rand nu il reinstalezi ca o aplicatie oarecare.bagi cd-u si dai install la aplicatie. NU ASA. bagi cd-ul cu win bootabil, dai restart la pc, intrii in bios dai la boot... dai la first device boot primary cd-dvd rom, F10 si restart. dupa care apare pe ecran press space for boot the cd. apesi o tasta oarecare.de aici e ceva mai greu. lasa-mi id tau si iti voi explica pas cu pas. nu inainte de a-mi acorda fundita! happy stima

Răspuns utilizator avertizat