| Maopiscopulesculeandra a întrebat:

Aveți vreo idee cum as putea adormi mai repede?

7 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Un pahar cu lapte cald, sau sa te obosesti bine de tot inainte de a adormi sau cel mai bine merge(la mine) sa citesti dintr-o carte inainte de a te culca.Te va obosi si mai rapid(asta, sau te va plictisi si te va lua somnul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pui în pat, lași telefon, TV, orice altceva. Te așezi pe spate cu mâna dreaptă sub pernă, și piciorul stâng îndoit spre stânga. Mâna stângă pe lângă corp, piciorul drept întins. Noapte bună happy

| YoAndreyCooL a răspuns:

Salut, si eu am avut seri in care nu am putut dormi de loc. Am incercat multe metode si unele chiar m-au ajutat:
1. Inainte de culcare sa nu bei Cola, Pepsi.
2. Ia-ti niste casti si asculta vreo jumate de ora in continuu aceeasi muzica, orice muzica, dar sa fie aceeasi, in acest fel creieru se oboseste foarte tare.
3. Incearca ziua sa faci mai mult sport, ca seara sa fii foarte obosit si poti adormi mai repede.
Sper ca te-am ajutat, somn usor big grin

| teo530 a răspuns (pentru YoAndreyCooL):

Fff bune ideile; eu nu am asemenea probleme din contra uneori vreau sa stau pana tarziu si ma ia somnu instant

| Luminita_Andreea_2000 a răspuns:

Pentru inceput lasa internetul deoparte. Incearca un pahar de lapte cald sau un ceai de musetel.

| WinnetouApacheKnight a răspuns:

Salut! dacă ai probleme nerezolvate, chestii care te frământă, trebuie mai întâi să ţi le rezolvi ca să adormi repede. Dacă nu, câteva măsuri simple ar trebui să fie de ajuns: după ora 21 scoţi tot din priză şi închizi telefoane tablete laptopuri etc şi dacă se poate mută-le în altă parte(pe hol la intrare de exemplu). Tre să fii îmbrăcat lejer acum vara şi acum că e cald se poate sta cu geamu deschis. Răcoarea nopţii e plăcută şi ajută.

| Grosu_Mihai_2000 a răspuns:

Las-o pe Ralucalaughing