| J0HnNyX a întrebat:

Azi am 2 intrebari pentru beatboxeri! Voi cum ati invatat beatbox? Eu cum pot sa invat? Macar o melodie. Ajutati-ma va rogbig grin DAU FUNDAtongue

5 răspunsuri:
| arhanghelu a răspuns:

:D nu practic beatbox, dar daca te ajuta sa inveti scrie si u pe google tutorial beat box (ex:http://www.beatboxtutorial.net/)

sper sa te ajute;)

| ArinaMK a răspuns:

Pai... am aflat de cand ma astiu... din auzite de p'aici pe acolo.
De practicat practic cam de 3 saptamana. de la Romanii au talent.
Poti invata de pe net... sunt multe tutoriale.
piese simple sun ex :yeah de la ludacris si nu mai stiu cine cauta pe YouTube!
bafta!

| stanciucristian a răspuns:

Pai eu fac beatbox de 3 luni si sunt foarte avansat mai am cateva efecte sa invat de ex : bongo drums, click rolls, cricket dar iti spun cum sa faci sa te uiti la tutoriale si sa invetii prima data sunetele de baza b-t-ca-p-pss apoi dupa ce le inveti bine incerci alte sunete noi eu pot sa fac beatbox dupa aproape orice melodie si scrie pe youtube fat tony beatbox tutorial de acolo o sa poti invata si eu tot de acolo am invatat! succes sper ca te-am ajutat

| FataIntenisi1342 a răspuns:

Incearca sa faci inceputul de la snoop dogg

| ekkobbx a răspuns:

Dami id tau si te invat euwinkingtrimite-mi pm