| anonim_4396 a întrebat:

happy
Azi am fost cu prietena mea cea mai buna la piscina.
Ea este complexata de nas, ca sa zic asa. Adica, din cauza unei lovituri, il are putin stramb. Iar ei i se pare exagerat. Are nasul acvilin, ceva de genu'. In fine...azi m-am simtit extrem de prost. Am trecut pe langa niste baieti care se uitau la ea si tot ziceau "ba, ce nas are asta" si chestii de genu' asta. Eu m-am facut ca nu aud, pentru ca nu voiam ca ea sa se simta prost. Dupa ce am trecut de acei baieti, ea a inceput sa planga si a vrut sa plece acasa. Nu am putut sa o impac deloc. Tot spune ca ea nu are un prieten din cauza asta, cu toate ca a avut iubiti mai inainte, dar i-a intrat ei ideea ca are nasul ciudat. Eu tot ii spun ca exagereaza...chiar nu il are stramb rau; e putin, dar ei i se pare o mare problema.
Mi-a spus ca pana cand nu o sa faca 18 ani ca sa se opereze (luna trecuta a facut abia 17), nu o sa mai iasa decat la scoala, pentru ca este o ciudata si s-a saturat sa rada lumea de ea.
De multe ori, s-a gandit sa se sinucida.
Chiar ma ingrijoreaza. O perioada nu a mai vorbit cu mine pentru ca eu am prieten si ea nu straight face.
Cum as putea sa o mai "linistesc"? Ma rog, mai sunt idioti care mai fac misto de ea, dar eu tot ii zic sa nu ii bage in seama, dar ea este sensibila. Va rog, dati-mi un sfat...cum as putea sa o ajut?
Funda celui mai bun raspuns!happy

Răspuns Câştigător
| Lina1993 a răspuns:

Totul depinde de ea.
Atata timp cat ea nu o sa accepte lucrul asta si va ramane complexata, se vor tine rautatile lant de ea. E vorba despre energia si vibratia pe care o transmite o persoana frustrata. Energie, care se resimte. Hai sa-ti dau un exemplu. E ca si cum ar merge cu un ciolan in mana pe o straduta plina de caini. Cainii miros imediat si latra. corect?

2 răspunsuri:
| Merisorr a răspuns:

Sincer in cazuri din astea cred ca cel mai bine ar fi sa fi langa ea, stiu ca sunt si idioti care nu o sa se abtina, dar ati putea face si voi la fel. De exemplu daca treceti pe langa un baiat care spune ceva ce o supara, poti incerca sa il faci pe el sa cada intr-o lumina proasta. De genul '' ma baiatule nu stiu ce faci ca sa pari urat, dar functioneaza'' sau ''te rog respira in alta parte, opiniile tale imi albesc parul''. Poate o sa o faci sa rada si asa o sa capete putina incredere... Sper din suflet ca tu si prietena ta sa treceti impreuna peste asta, si sper sa stai langa ea sa o sustii in continuare happy!

| Florrentina14 a răspuns:

Pe lume mai exista si oameni prosti. Bunul simt lipseste pe aici big grin Linisteste-o si spune-i ca e frumoasa asa cum e. Daca ei o jignesc, ea nu mai are putere sa le raspunda, raspunde-le tu in locul ei.Inchide-le gura!
Intereseaza-te, poate o place cineva si ea nu stie. Poate ii faci rost de o relatie cu un baiat serios care sa ii i-a gandul de la micul "defect" pe care il arewinking