| Y0nut7 a întrebat:

Ce e ala windows cu drivere sata, dar windows care nu contine driveer sata, eu hdd sata daca instalez windows care nu contine drivere sata ce se intampla, dau funda,

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De la Windows xp in coace mai toate contin drivere sata. Daca, totusi, ai un Windows care nu are asa ceva poti sa iei drivere functie de HDD-ul ce-l ai si cand iti cere Windowsul, la inceput, introduci CD-ul cu drivere, se instaleaza si repui CD-ul cu Windows. Altii le pun pe flopy si-i indica Windowsului calea. Mai este o solutie. La unele computere exista optiunea de a seta in BIOS HDD-ul ca ide si dupa instalare sa revii la sata.