| blackmambajdjfjfj a întrebat:

Ce mijloc de transport urban imi recomandati? As vrea sa ies impreuna cu cainele meu pe afara pe distante lungi. Fara bicicleta. Funda

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Taxiul. Sunt taxiuri care acceptă. Dacă faci comandă, trebuie să anunți că ai un câine.
În privința autobuzelor, ce să zic, sunt șoferi care acceptă, alții care nu acceptă. Am văzut și soferi care acceptă tacit (probabil, sunt iubitori de câini, ori au acasă un câine și înțeleg situația), dar am văzut și soferi, care solicită carnet de sănătate, botniță, chiar dacă e vorba de un pechinez. În cele din urmă, dacă tot și-au băgat în cap ideea de a te respinge, vor găsi un motiv să te refuze.
Dacă câinele e de talie mică, te poți strecura (poate), fără să te observe. Dacă e de talie mare, nu e bine, fiindcă se va găsi un călător, care să latre mai tare decât el.
E dificil, știu, dar poate găsești o cale...

4 răspunsuri:
| EliteGamerRo a răspuns:

Metroul! Sau autobuzul!

| blackmambajdjfjfj explică (pentru EliteGamerRo):

Pot sa ies cu cainele in autobuz? Gandesti?

| MihaiItiRaspunde a răspuns:

Https://www.google.ro/......ps?/imgres Cam asa ceva, Spun eu ca este foarte bun!

| blackmambajdjfjfj explică (pentru MihaiItiRaspunde):

Pot sa ies cu cainele in autobuz? Gandeste te putin