| EcLipSa234232 a întrebat:

Salut TPU
cum e la mate-info intensiv informatica? Ce ore faceti? si ce dati la bac? Este greu?
si as vrea aceleasi lucruri si la mate-info intensiv engleza, multumesc mult, funda

4 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Pai la mate-info (intensiv)se fac aceleasi materi ca la orice alt profil numai ca se exagereaza cu matematica, fizica si informatica.Bac-ul se da la romana,mate, info si una dintre biologie, fizica si chimie, la alegere, si...da..este mai greu la mate-info.

| Ph0enix a răspuns:

Sper ca nu e tarziu pentru ca poate te-ai hotarat...
Anyway, eu te sfatuiesc sa dai la mate-info intensiv pentru ca ai multe oportunitati dupa ce termini (ma refer la facultati, in general). Pe acest profil, dai bac-ul la romana, matematica M1 (da, este greu, dar daca inveti dintr-a 9-a te descurci la bac) si ai de ales: info, fizica, chimie, bio; eu te sfatuiesc sa dai la info ca este usor si o sa faci cam 7 ore pe saptamana intr-a 11-a si a 12-a, deci, ai cum sa iei o nota mare la BAC.
Multa bafta! happy

| Fluturemov a răspuns:

Se fac mai multe ore de matematica, informatica, 3 ore de fizica, in rest la fel ca la orice alt profil.
La bac trebuie sa dai obligatoriu la matematica si romana (ca la orice profil) si la alegere dintre fizica, biologie, chimie si informatica (informatica nu este obligatorie pentru bac doar daca iti alegi tu chiar daca este profil mate info).
Intr-adevar matematica este mai grea la profilul mate info deoarece este matematica M1, restul profilelor fac matematica M2 (adica este materia mai putina).

| Scarlett01 a răspuns:

Salut.Eu sunt la mate-info intensiv si e ft tare.Am 4 ore de info pe saptamana si 4 de mate, 3 de fizica si restul sunt normale.Bac dai la mate, romana si chimie biologie sau fizica.La informatica dar doar o proba la calculator prin care obtii un atestat cu nota.Eu te sfatuiesc sa te duci la mate-info, asta daca te pricepi la mate cat de cat.O sa-ti prinda bine pe mai departe, poti intra la multe facultati.Peace