| EcLipSa234232 a întrebat:

Salut TPU
daca am 150 mb internet pe mobil si stau pe messenger pur si simplu, se consuma ceva?
Dar atunci cand dau refresh sa vad daca am mesaje noi pe mess, se consuma ceva? ( ma refer ca poate se consuma ca se reactualizeaza pagina )

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Orice pagină accesată, orice mesaj trimit și orice fel de conectare la internet, creează trafic de date, adică consumă. Dar dacă folosești internetul doar pentru messenger, facebook și email, nu o să depășești niciodată 50 de Mb.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se consuma 100%

| xDarKy a răspuns:

Se consuma daca trimeti mesaje am avut si eu si in 5 ore papa cu netu

| kiss21 a răspuns:

Nu se consuma nik..doar daca descarci poze. aplicatii etc. funda?

| girl20 a răspuns:

Aia 150 de mb, daca stai pe mess mult, ti se duc imediat si normal ca consuma.

| adypente a răspuns:

Mbe chestia e ca pe telefonul mobil cu wap are o conexiune de transfer de date mica fata de un smartphone, tablet sau un pc si nu ia mult cand navighzezi. Depinde de ce telefon ai si ce transfer de date are...