| ReusxD a întrebat:

De ce te ciupeşte lumea pe facebook? Ce rol are?
Fonda are rol de a multumi, dar ciupitul pe facebook?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| oAntiidot a răspuns:

Sa-l faci atent pe cineva ca ii urmaresti profil, sa ii arati ca il/o placi. Sau doar pentru a-i atrage atentia.
Sper ca te-am lamurit. happy

12 răspunsuri:
| ElectraColdIceHeart a răspuns:

Pooooke Waaaar.
Pur si simplu sa ciupesti.
Nu prea are un rol anume. poate decat sa-i enervezi pe altii. xDD

| x3Lovex3 a răspuns:

Ciupitul pe facebook are rol de a atrage atentia persoanei pe care o "ciupesti"

| DarkBlood32 a răspuns:

De a te ciupi de cur. (atrage atenţia)

| Senzaționalul a răspuns:

Ciupitul are rolul de a atrage atentia.

| B3B3MIKg a răspuns:

E un fel de subscribe ca si la youtube

| LoveForYou000 a răspuns:

Nici eu nu stiu sad

| MCG a răspuns:

E pentru atras atentia unei persoane sau pur si simplu pentru a enerva pe cineva laughing

| Ea12345 a răspuns:

Pur si simplu. n-are niciun rol. Eventual doar de a castiga simpatia cuiva.

| Matt24 a răspuns:

In loc sa trimit cuiva un mesaj ii dai un poke.In loc de salut sau daca n-ati vorbit de mult sa-si aminteasca de tine, sau poate a uitat o promisiune si tu nu vrei sa-i zici asa ca-i dai doar un poke.

| CrazyGirll a răspuns:

Faci asta doar ca sa enervezi persoana respectiva! laughing

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este echivalentul buzz-ului de pe mess.
Pa, pa.

| DarkVip a răspuns:

Ciupitul e pentru a castiga cat mai multe injuraturi.