| EcLipSa234232 a întrebat:

Salut TPU
in curand dau examenul si am o problema
astazi am lucrat 5 ore intensiv la matematica si m-a luat durerea de cap
cum as putea scapa de ea?
mai am de invatat si daca obosesc asa repede nu rezolv nimic
mersi.

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai tati, acum inveti? In ultima saptamana? Ce-ai facut 4 ani?

| EcLipSa234232 explică (pentru unknownn):

Nu tati, doar imi repet.
Daca tu ai invatat in ultima ora pentru examene nu e problema mea.
Eu nu ma multumesc cu 8 sau 9.
Daca n-ai treaba cu subiectul, tine-ti gura ca nu pari interesant deloc.

| unknownn a răspuns (pentru EcLipSa234232):

Ce examen ai?

| EcLipSa234232 explică (pentru unknownn):

La matematica si limba romana.
Momentan m-am apucat sa repet doar la matematica, unde trebuie sa iau minim 9.50.
Am rezolvat 11 variante de test si m-a luat durerea de cap, daca stii tu vreun remediu sa-mi revin rapid ( relativ 2 ore ) ti-as fi recunoscator.

| unknownn a răspuns (pentru EcLipSa234232):

Da bre dar examen pentru ce? Bacalaureat? Admitere la liceu? Pentru facultate?
Mai ia o pauza si stai putin in pat, relaxeaza-te o ora poate iti trece durerea de cap.

| KMaddieK a răspuns:

Memo plus

| Almássy a răspuns:

Singurul remediu e un somn de 1-2 ore si un ceai happy