| silvvv08 a întrebat:

SAlut TPU! In scoala mea is multi de astia smecheri si batausi si se iau de toti copiii inclusiv de mine, cand merg la director toti rad de mine da e unu care ma calca pe toti nervii, cum as putea sa ripostez si eu sad sa nu isi mai bata joc de noi.Dau funda pentru. cel care imi da sfaturi esentiale. Multumesc!

1 răspuns:
| EdwardTeach a răspuns:

Ai putea să faci nişte cursuri de lupte marţiale mixte, asta ar fi cea mai bună soluţie. Însă pentru început, ai putea să iei atitudine şi să fii bărbat, nu te mai lăsa călcat în picioare, pentru că dacă rămâi indiferent, batjocora va continua. Data viitoare când te mai enervează, te duci la el, îl priveşti în ochi şi îi spui să înceteze cu glumele proaste. Dacă tot continuă, îl pocneşti. Chiar dacă iei bătaie, măcar tipul respectiv va şti că ai atitudine şi se va gândi de două ori înainte să se mai lege de tine. La urma urmei, nimănui nu i-ar conveni să se ducă acasă în fiecare săptămână cu un ochi învineţit xD.