| NuAmNumeLOL a întrebat:

Nu stiu ce sa pictez. laughing Imi dati idei? Funda pentru cea mai buna!

Răspuns Câştigător
| Miranda27 a răspuns:

O imagine de toamna daca tot vine toamna, care sa cuprinda o poteca intr-o padure plina de copaci colorati (in portocaliu, galben, rosu, maro, culori de toamna). Poti sa amesteci culorile si sa faci niste frunze care pica, si vreo doi iepurasi cenusii, stand langa o lalta sa isi tina de cald. Cerul poti sa il faci albastru deschis amestecat cu negru, iar pentru nori poti folosi ceva culori inchise (negru, albastru inchis si mov inchis), iarba cu ceva verde+ galben, ca sa fie uscata... sau daca vrei o imagine mai "vesela", poti sa faci un iepuras sau o veverita, care zambeste, si in spatele lui/ei sa fie un curcubeu si iarba pe un verde aprins, un soare mare cu zambet, iar ochii iepurelui/veveritei poti sa ii faci in forma de inima happy. Sper ca te-am ajutat! happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un camion care intra intr-un tunel si acel tunel sa arate ca un vagin, genial.
Nu am talent ca ma puneam eu pe treaba.

| SelenaMe a răspuns:

Incearca sa pictezi un peisaj in care intr-o parte (stanga) sa fie iarna, in alta primavara, apoi vara si intr-un final toamna (dreapta)

| tranquilaaa a răspuns:

Priveste in natura. Incearca sa privesti lumea cu alti ochi si vei vedea ce repede iti va veni imaginatie. Poti picta cum arata ploaia, ninsoarea sau soarele pentru tine. Picteaza lucrurile in felul tau. Imagineaza-ti marea sau varful unui munte, daca ai talent va iesi ceva frumos. Succes! happy

| ionycaAmy a răspuns:

Pai o idee ar fi daca ai citit niste carti (si ca fiecare om.ti'ai imaginat in stilul tau povestea) sa pictezi ceva de acolo.
2) ai putea picta locul de vis
3)o amintire sau un vis big grin

| Geea26 a răspuns:

Unicorni,funde,hainele care iti plac sau genuri de haine care iti plac, inghetata, prajituri, inimi, steaguri