| mihairey a întrebat:

Stiti cum sa rezolv o problema cu notebook? Nu imi merg castile, iar la jack de la speakers imi apare ATAPI Internal ATAPI jack(precizez ca boxele de la notebook merg)...stiti cum sa rezolv problema?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Vad ca nu te ajuta nimeni! Si incerc sa te ajut!
Ce notebook ai? ce casti ai? ce windows ai? Ai instalat vreun driver pentru ele? Au mers pe pc-ul tau vreodata? unde le-ai facut proba si ai observat ca nu merg? Unde iti arata ATAPI Internal ATAPI jack? ce nu merge la casti? boxele sau microfonul? Daca sunt boxele cele care nu merg spune-mi daca in boxele notebookului ai sonor (exemplu pe youtube sau un player)Castile daca le bagi in alt pc functioneaza?(sa nu fie arse! - probeaza casca pe alt pc)
Raspunde la aceste intrebari.