| PaunSorinValentin a întrebat:

Sunt foarte pasionat de BreakDance si nu stiu ce scheme sa fac cele care le stiu sau cam invechit va rog dati-mi 1 video sau explicati-mi va rog mult o mare funda!

Răspuns Câştigător
| CeViataDeRahat a răspuns:

Depinde ce vrei salturi sau floor?
Eu iti zic ca este mult mai convenabil pe salturi!
Eu am fost la prima reprezentare pentru trupa liceului si pentru ca nu stiam pasii m-au lasat sa fac o demonstratie freestyle, iar dupa o simpla ronda-back, toata multimea era fascinata, plus ca la orice trupa se cauta pe salturi... Bafta!
Incearca combinatii de salturi: Ronda+back, ronda+back x2, lotus+inferno etc...

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PaunSorinValentin explică:

Multumesc CeViataDeRahat m-ai ajutat mult si TheKids miscarea aceea o stiu big grin

| CeViataDeRahat a răspuns (pentru PaunSorinValentin):

Cu placere!, invata mai intai stiluri de cadere!
In caz de urgenta sa poti avea si reflexe dar si sa cazi intr-o pozitie care sa nu fie expuse capul sau coloana vertebrala... Bafta!
Caderile le poti invata din clipuri cu parkour de pe net.