| Buzianu_Valentin_1997 a întrebat:

Salut tpu...sunt pasionat de magie... puteti sa-mi dati niste trucuri (nu cu cart va rog si nu de pe dli.ro) ca cel cu batista care dispare in pumn imi place ff mult acel truc va rog dau fuundita

Răspuns Câştigător
| IngerasIngeras2013 a răspuns:

Pai stiu si eu un truc cu niste monezi (bani de 50 roni, 10 roni)...Monezile trebuie sa fie reci (si daca sunt indentice e bine sa le numerotezi), le pui intr-o caciula, sapta, saculet, le amesteci bine, dupa care ori te legi la ochi ori te intorci cu spatele si pui un spectator sa aleaga o moneda si so stranga tate in pumn in timp ce tu te concentrezi meditezi etc..etc (astfel incat sa tina cat mai mult timp moneda stransa in pumn), dupa care o pune la loc le amesteca si tu trebuie sa ghicesti ce moneda a ales..si moneda aleasa de el este cea mai calda happy ..adica le atingi pe toate si cea mai calda e aleasa lui, pentru ca ele fiind reci, iar una fiind stransa automat se incalzeste happy

1 răspuns:
| andreeadeya12 a răspuns:

Poti scrie pe google trucuri de magie sau unu mai usor este cel cu balonul si acu.
Fa intr-o buctica mica de scoci o mica gaurica cu acul si apoi lipeste scociul de un balon desumflat. Umfla balonul si tinel cu partea lipita cu scoci spre tine si introdu acul in gaurica din scoci usor si prin balon, iar balonul nu se va sparge. fundita?