| cFlorin a întrebat:

Urmeaza sa-mi iau un PSP si vreau sa stiu cum vine treaba cu cardul de memorie.Am inteles ca nu trebuie doar un card si ca trebuie si un nu stiu ce adaptor ca sa poti pune cardu.Care-i adevaru?

Răspuns Câştigător
| FlorinDiablo a răspuns:

Initial PsP are un slot de card standard care vine cu el din fabrica,tu de exemplu vrei sa pui un microsd, ca sa functioneze cardul iti trebuie un adaptor sa zicem SD si bagi cardul in adaptor si iti vede cardul, sau iti ei card direct de dimensiunea slotului pe care il are.

Răspuns utilizator avertizat
| FlorinDiablo a răspuns (pentru cFlorin):

Daca PSP suporta card de pana la 8gb da il poti folosi.

3 răspunsuri:
| JungHaYo a răspuns:

Adaptorul se vinde impreuna cu cardul:
http://www.google.ro/......tp?/imgres