| STEFANXxX a întrebat:

Vreau ajutorul vostru.Cind vreau sa ma pozez nu mi se primeste frumos, adica groaznic.Desigur mie nu-mi place. Spuneti-mi niste pozitii de fotografiat sau trimiteti site-uri cu asa ceva.Sunt baiat. FUNDA!

1 răspuns:
| Esial a răspuns:

Situri pentru asa ceva se gasesc dand un simplu search pe Google,in schimb,uite niste sfaturi care te pot ajuta:iIn primul rand,foloseste aparate foto bune,nu folosi haine in culori nepotrivite(tipatoare sau in neconcordanta)ai nevoie de o sursa de lumina proiectata asupra ta,(lampile cu halogen sunt f bune)cumva putin de deasupra ta, pozitiile bune sunt acelea in care esti relaxat si nu incerci sa-ti asezi corpul intr-o postura care ti se pare tie poptrivita, ci lasi pe cineva cu bun-gust sa te coordoneze(de obicei, fetele sunt bune la asa ceva)si sa fii constient ca nu toate pozele vor iesi ok, ci trebuie sa faci mai multe seturi experimentand diferite unghiuri de expunere iar abia apoi sa le selectezi pe cele pe care le vei pastra.In final, poate ca si niste pieptanaturi diferite te pot ajuta, fii liber sa experimentezi.Succes! rate&vote.