| alexmihaiozsvath a întrebat:

Salut,TPU.Vreau niste povesti horror foarte foarte infricosatoare.Pentru cea mai infricosatoare funda.

3 răspunsuri:
| punkbuster9988 a răspuns:

Era o familie cu 2 copii care traia intr o casa mare la marginea unui oras.Sotia avea gusturi mai ciudate; astfel toate camerele erau decorate de ea intr un stil haotic.

Avand nevoie de o dadaca pentru copii parintii au apelat la o tanara care era dispusa sa aiba grija de micuti pana seara cand ajunge mama acasa.

Ca sa nu se rataceasca prin camere i au amenajat tinerei un loc langa camera copiiilor cu televizor, frigider si toate cele.

Intr o seara, dupa ce i a pus pe copii la culcare, fata a pornit televizorul si a vazut ca pe ecran apareau doar purici.Deodata a avut sentimentul ciudat ca cineva o priveste-cand s a intors a vazut in coltul camerei statuia bizara a unui clown cu ochii inchisi(nu i s a parut iesit din comun avand in vedere gusturile cuplului).

Treptat, sentimentul a devenit din ce in ce mai puternic; fata a luat mobilul si a sunat la numarul pe care i l au dat parintii:

-Buna seara, ma scuzati ca va deranjez, stiti acea statuie clown din camera amenajata? Ma cam sperie si as vrea daca se poate sa o mut in alta camera...

-(pauza)
Trezeste copiii si du i in casa vecinilor apoi suna la politie cat poti de repede!

| Atatt a răspuns:

Era odata o familie care era formata din mama (Mary), tatal (John), si copii Ashley (13 ani) si Michael (8 ani). Se apropria ziua lui Michael si mama a mers la singura florarie din orasel si a cerut 100 de trandafiri rosii.Dar vanzatoarea avea decat 99 trandafiri rosii asa ca i-a dat unul negru si 99 rosii.
Femeia a pus trandafirii langa patul lui Michael ca sa ii vada dimineata. La miezul noptii, din trandafirul negru a iesit o mana care l-a sufocat pe Michael si dimineata urmatoare l-au gasit mort.

Dupa un timp se apropria si ziua lui Ashley. Mama ei a mers la florarie iar povestea s-a repetat.
Dupa ce si-au inmormantat fiica, plina de durere in suflet, Mary a realizat ca se aproprie ziua sotului ei. Aceasta a cumparat 99 de trandafiri rosii si 1 negru ca pana acum. Dar in acea noapte a decis sa stea de paza. Cand a vazut ca din trandafirul negru iese o mana a impietrit. Dar si-a adunat curajul si a luat un cutit.Cu acesta a taiat mana malefica. Mana care ii ucisese copii.

S-a dus sa faca reclamatie la acea florarie cu privire la faptele ce se intamplasera cu o seara inainte. Spre uimirea ei cand a ajuns acolo vanzatoarea nu mai avea o mana!

CONCLUZIE : vanzatoarea era fantoma si practica asta de mult timp. Asa a ajuns acel oras sa ramana parasit iar Mary si John au plecat departe unde si-au refacut (sau au incercat) sa isi refaca viata.

| alexmihaiozsvath explică (pentru Atatt):

Multumesc,dar am mai ausit povestea.