| Maryus17 a întrebat:

Vreau sa bag un telefon in amanet vechi.Imi trebuie ceva sau dau telefonul si primesc bani? Eu am 13 ani! Astept

Răspuns Câştigător
| Gabriel_Adrian_Chirosca_1993 a răspuns:

Pentru a putea baga un telefon la amanet trebuie sa ai cel putin 18 ani daca nu ai trebuie sa mergi cu un adult oarecare si cu buletinul, telefonul si tot ce are telefonul(incarcator chasti etc.) ai inteles?

4 răspunsuri:
| AliceAne a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani, tu nai nici buletin, poti merge cu unul din parinti sau un adultwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti mai trebuie un buletin.

| frikk a răspuns:

Pustiule du-te cu el si amanetează-lwinking
ps: la amanet nu prea exista "reguli" succeswinking

| Dalidah a răspuns:

Da, buletinul..pe care tu nu il ai inca! happy Pentru ca asa este legal, majoritatea caselor de amanet iti cer actul de identitate si iti incheie un contract de amanet...