| funditze a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum se face o casa in sims2.Stie cineva? fundita

Răspuns Câştigător
| DeeaPunk a răspuns:

Pai intai trebuie sa cumperi un spatiu gol. E pe undeva pe akl, apoi muti familia pe el si ai undeva la setarile alea unde cumperi mobila(cred ca stii unde)e o bulina.Cauta pe ultima bulina de jos si da click pe ea, pe akl e undeva ca un stalp.Si dai pe ala si cu el construiesti pereti, sau mai e unul la care scrie floor, cred si akl pui parchet sau iarba.Ma rog nu mai stiu sigur oricum cauta akl mai jos de bulina unde cumperi mobila daca cauti gasesti, trebuie sa fie pe akl.Succes!

Funda? big grinbig grin