| BloodAndBon3 a întrebat:

Am incercat o vreme sa ma programez online pentru pasaport pe 5 ani la Iasi, fara succes, datorita site-ului lor. Aparent acum au o noua optiune, cea de programare prin e-mail. Am trimis datele, am primit confirmarea, sunt programat peste o saptamana.

Intrebarile mele sunt:

-taxele pentru pasaport pot fi achitate si la posta? Daca da, orice posta din jud. Iasi?
-in e-mail scrie ca trebuie sa ma prezint cu "rezervarea listată", ma gandesc ca aceasta este e-mail-ul in sine, daca da, cum sa ma prezint cu el?
Pur si simplu ma duc cu telefonul in mana? Trebuie printata?
-ar mai fi altceva de dus in afara de buletin, "rezervarea listată" si chitanta?

Multumesc anticipat! Sper ca nu voi avea parte de raspunsuri neserioase, fiindca am de facut un drum destul de lung pana acolo si nu as dori sa-l fac degeaba.

1 răspuns:
| Makeithappen a răspuns:

Salut! Taxa o plătești acolo, iar rezervarea trebuie să fie printată. Știu că aveau postate pe site documentele necesare, oricum să le ai pe toate la tine, în caz contrar te vor pune să reprogramezi, iar din propria experiență, durează până prinzi un loc liber.