| ReZiSTorr a întrebat:

Salutare lume.Tocmai am intrat in clasa a IX-a si am 2 colegi care au invatat sa cante la chitara de pe net.M-am gandit si eu sa invat sa cant.Este greu sa inveti ( asa cat de cat la inceput) sa canti la chitara? Mi-e sa nu dau banii si sa nu invat nimic.

Răspuns Câştigător
| Dreamer2306 a răspuns:

Eu am chitara de 3 zile si am inceput sa invat de pe net. Deja am invatat primele 3 acorduri si scara cromatica. Nu e foarte greu, clar mai usor e cu profesor, dar imi place sa fiu autodidacta happy inca nu pot sa trec de la un acord la altul dar prin exercitiu sper sa reusesc. Iti sugerez sa incerci, nu ai nimic de pierdut, iar daca nu reusesti de pe net poti lua si cateva ore de la un profesorwinking
Mult succeswinking

1 răspuns:
| LucianR a răspuns:

Nu e greu sa inveti, trebuie sa vrei! Eu am invatat intr-un an, ce-i drept cu profesor, o ora pe saptamana, dar si singur poti. Cu profesor e mai usor pentru ca el te indruma...deci cu profesor sau fara, daca vrei se poate! Eu zic sa-i dai drumul! Succes!