| coolgirld a întrebat:

Salutare stau la sat nu am prieteni si nici nu am ce sa fac in vacanta. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| rodasa a răspuns:

Inceraca sa-ti ocupi timpul cu alte ocupatii cum ar fi pc: stai pe alte siteuri si imprietenestete cu altii sau fa-ti propriul radio (e fain), ia-ti un animal de companie o pisica un caine etc, joaca un joc online fain cuma r fi wow sau metin, sau joaca jocuri cu carti pe neogen sper ca ri-am fost de ajutor big grin DAI SI fundita PLZ

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Depinde şi câţi ani ai dar să spunem că nu ai mai mult de 14 15. Dacă stai la sat ai cu siguranţă grădină. De ce nu mergi acolo iei o carte îţi pui o pătură pe iarbă şi citeşti. Sau fă-ţi un leagăn. Ascultă muzică cât de tare vrei tu. Joacă-te la calculator. Sunt diverse activităţi. Dacă e cald, poţi sta în grădină la soare, te bronzezi.

| Mihai300_6475 a răspuns:

Bun stai la sat, asta nu inseamna ca pe acolo nu sunt oameni...laughing
Incearca sa iti faci ceva prieteni, sa ai relatii deschise de comunicare, sa socializezi, o sa iti fie greu mai tarziu.Incearca sa iti gasesti un prieten intr-un animal gen caine sau pisica, totodata ai putea sa iti petreci o parte din vacanta pe la oras la rude, sau incearca in tabere gratis oferite de ministerul.(nu stiu care exacthappy )o alta idee ar putea fi sa inveti sa gatesti, sa faci diferite chestii utile mai tarziu, asta daca iti face si tie placere acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Surioara nu-ti pot da sfaturi pentru ca sintem firi diametral opuse.In timp ce mie imi place ce ne descrii pe tine se pare ca te plictiseste.Deci nu ne putem intelege.

| coolgirld explică:

da mersi mult

| Mayalina a răspuns:

Biblioteca in sat aveti?