| Flav a întrebat:

Saluti. Aveti un film si pentru sarmanul de mine? Vreau ceva care sa ma dea pe spate, care sa ma lase masca, sa ma simt cu totul introdus in actiune, sa plang, sa ma lase derutat, sa-mi lanseze procese interioare. Doresc in special filme psihologice, cu mister, thriller, drame si-n ultima instanta si cele de actiune.
P. S. - URASC COMEDIILE si filmele horror. Pe astea o sa le raportez fara nicio retinere, dupa un filtru scurt pe imdb. Si fara filme de duzina!
Knock me down!

11 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ţi'aş spune să te uiţi la Shutter island care se încadreaza perfect dar sunt sigură că l'ai văzut(şi mama l-a văzut).
Îţi recomand Natural born killers(care sper că nu l'ai văzut).
The uninvited, Inglorious basterds, The lovely boneshappy

| piktor a răspuns:

Incearca "The butterfly effect"
film psihologic cu un tip care face tot felul de chestii si cand isi aminteste de ele se intoarce inapoi in timp si schimba viitorul.
nu e SF sau cine stie ce porcarie

| ThinkPink a răspuns:

The notebook

| Quiss a răspuns:

Shutter Island, in regia lui Martin Scorsese, cu Leonardo di Caprio.
N-ai sa regreti daca-l veziwinking
E psihologic, mister, thriller, e genial din punctul meu de vedere :X

| alandala a răspuns:

Incearca 'The Lovely Bones', pare interesant.

| Andra_5221 a răspuns:

Cititorul(The Reader)
Nonconformistii(Revolutionary Road)

Asta in cazul in care nu le-ai vazut pana acum.

Oricum foarte tari amandoua. Mie mi-au placut foarte mult.Merita.

| x_7728 a răspuns:

First Born - desi descrierea ar spune ca e horror, e mai mult thriller
The uninvited -> cel din 2009
The others
Cruel intentions -> love struck
A walk to remeber
If only

Filmele astea sunt foarte faine, sper sa iti placa. >:d

| pyma a răspuns:

Dead Man Walking (Culoarul morţii), 1995, cu Susan Sarandon şi Sean Penn - merită să-l vezi, e răscolitor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti plac comediile?
Eu nu-ti dau un film ca ai primit, iti dau o carte(na, eu sunt mai cu mot) : Mircea Eliade- Lumina ce se stinge... Drama, suspans.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Who brokes a butterfly on a wheel

fight club

cruel intentions

mie mi-a placut in special the curious case of benjamin button

witch

seven pounds

si multe multe altele. Daca vrei sa vorbim despre filme da-mi add te rog comrace93@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit de curand o lista cu nume de filme grozave. Am incredere in gusturile tipei ce mi-a dat lista, asadar iti las si tie titlurile:
Law abiding citizen
Up in the air
The Lovely Bones
Motherhood
Das experiments ( de asta imi zicea sa-l vad primul, ca e cel mai cel)
si
Australia.
Vizionare placuta!