| dydybla a întrebat:

Salutt..stiti niste activitati pe care le-am putea face in clasa, la scoala de halloween? Ceva cat mai creativ, sunt clasa a 6-a si vrem sa facem o petrecere. Funda pentru cele mai creative si originale!

Răspuns Câştigător
| Chernobyl a răspuns:

Mască din farfurie de carton : Pentru această activitate haioasă veți avea nevoie de o farfurie de carton, acuarele portocalii, o foarfecă, un sul de carton de la hârtia igienică și un capsator. După ce ați pictat farfuria cu portocaliu, decupați un cerc mare în centru și capsați sulul de carton. Cu ajutorul unor panglici verzi, realizați frunzele dovleacului. Simplu și frumos!
Lampadare de Halloween : Dacă aveți multe borcane și nu știți ce să mai faceți cu ele, atunci sigur această activitate va fi foarte utilă pentru voi. Pentru că Halloweenul are multe simboluri, puteți picta și decora borcanele așa cum vă place vouă. De exemplu le puteți face să arate ca niște dovleci sau ca niște monștri.
Sesiune foto de Halloween : În acest joc, de asemenea, participă perechi. Perechilor li se propune să găsească cele mai strașnice poze pentru o sesiune foto de Halloween. Puteți să propuneți perechilor și recuzită de genul păpușilor ciudate, guașei, jucării, etc. Fiecare pereche alcătuiește timp de 1 minut o poză strașnică pentru o fotografie, apoi o demonstrează, iar conducătorul jocului îi fotografiază. Pentru a găsi învingătorul, sau convocați un juriu, sau cereți tuturor celor prezenți să voteze.