| Kyky a întrebat:

Sambata trecuta a fost Noaptea Muzeelor. Tu ai participat?
Daca da, cum ti s-a parut? Daca nu, de ce?
Pe viitor ai de gand sa mai participi?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anul asta nu am participat fiindca am avut mult de lucru si practic n-am avut timp. Am participat datile trecute, dar nu imi place prea mult din doua motive: e foarte aglomeratie, prefer sa vad muzeele in liniste si al doilea motiv e ca nu prea se respecta orarul afisat pe net si te trezesti cu portile muzeului ferecate.

4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eveniment interesant. Am vrut sa merg, insa am fost toata ziua la targul voluntarilor si seara eram franta, nu imi mai ardea de iesit. Oricum, m-am consolat a doua zi, cand am aflat ca a fost imbulzeaza, oamenii s-au inghesuit etc. Si 2 dintre muzee au fost si inchise.MTR si Antipa, parca.

| tukhey23 a răspuns:

Nu am stiu ca exista:noapte muzeelor.Si,oricum la mine in oras... muzeele lipsesc, cu desavarsire happy

| greg a răspuns:

Zicea ca tine toata noaptea si la 3-4 era inchis peste tot happy Am luat doar aer in noaptea aia cand am iesit si o placinta de la McD.

| Kyky explică:

Adevarul e ca nu stiu nici eu de ce ii spune "Noaptea Muzeelor", ca asa cum zice Andrei, majoritatea nu sunt deschise toata noaptea. Bine, pe net gasesti multe informatii :) eu de acolo am aflat de orarul fiecarui muzeu participant la eveniment si pot sa spun ca cel mai mult mi-a placut anul acesta la Muzeul de Mineralogie (http://bioge.ubbcluj.ro/MuzeuMin/). :) A fost o expozitie de geode, iar joi (21.05) chiar a avut loc o taiere a unei geode :) a fost interesant, in orice caz.