| Bogdanys a întrebat:

A luat cineva de pe net un curs de engleza fara profesor, cum a mers?

3 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Salut. Am luat eu Rosseta Stone. e cel mai bun si e si pentru pronuntie corecta si pentru tot. Ti-l recomand, E chiar bun.

| cristi202 a răspuns:

A luat sotia mea, care e invataoare. A ascultat CD-ul de vreo doua ori, si acum sta de luni de zile uitat pe rafthappy. Asta e, daca vrei sa o faci fara profesor. Chiar profesor sau invatator fiind, nu prea merge, daca nu te impinge cineva de la spate. Trebuie fie sa ai o vointa puternica, fie o motivatie serioasa pentru ca sa te tii si sa inveti de unul singur, fara profesor.

| Amorezatul a răspuns:

Salutari! Iti recomand programele special dedicate invatarii limbilor straine precum RossetaStone, Tell me more, 101 foreign landguage. Sunt programe recunoscute international, folosesc imersia si inveti repede, logic si bine!
Poti incerca cursurile de la Eurocor, dar personal iti spun ca sunt o prostie. Cel mai eficient mod de a invata o limba straina este gramatica, cititul, si partea de audio. Exercitii zilnice!
Programele nu sunt free, deci iti recomand sa pui bani deoparte pentru ca merita cu desavarsire! Succes sa ai in invatarea limbi straine!