| Luyy a întrebat:

Scuze daca nu am pus intocmai categoria potrivita, dar nu stiam la ce sa pun.Intrebarea mea este urmatoarea:am imprumutat o carte de la biblioteca. Dupa ce am citit-o si am vrut sa o aduc inapoi, laptele(sunt la scoala)mi s-a varsat in ghiozdan.Cartea nu mi s-a prea udat,insa fundul ghiozdanului este facut in asa fel, incat culoarea mi s-a imprimat pe pagini.Ma poate ajuta cineva,va rog cat mai urgent,cum sa fac cartea sa devina ca noua! Help me, plizzzz!

Răspuns Câştigător
| cezarelzaharel a răspuns:

Despre ce carte este vorba una veche sau una mai noua si de la ce biblioteca ai luat-o de la cea judeteana sau de la scoala. In cel mai rau caz platesti o amenda sau cumperi cartea din nou si... atat. A NU PREA CRED CA AI CE SA-I MAI FACI CARTII USUC-O. BAFTA.

1 răspuns:
| ana233 a răspuns:

Nu ai ce sa-i mai faci cartii. La mine daca o rup... o carte trebuie sa platesc de 5 ori pretul.Cred ca si tu trebuie s-o platesti, dar nu ca la mine.