| anonim_4396 a întrebat:

Se apropie ziua mea, si am un prieten pe care l-am invitat si anul trcut da a fost cam rau, ceilanti prieteni au zis s nul mai invit. CE sa fac?

Răspuns Câştigător
| AηdeLle a răspuns:

Pai depinde ce a facut, de a fost atat de rau.
Totusi, daca e prietenul tau, ar trebui sa. l inviti, si sa incerci sa. i explici ce cred ceilalti despre comportamentul sau, si poate va intelege si nu se va mai comporta astfel. Vorbeste si cu ceilalti prieteni, si spune. le ca nu va mai face la fel de data asta. Daca nu vrea sa inteleaga, nu cred ca are rost, spune-i pur si simplu ca si pe tine si pe ceilalti va deranjeaza comportamentul lui si gata. Nu are de ce sa se supere, pana la urma totul depinde de el, iar daca el nu vrea sa faca asta pentru tine, inseamna ca nu ii pasa de "prietenia" voastra.
Sper ca te.am ajutat! happy

1 răspuns:
| SweetLemon_5175 a răspuns:

Ar trebui sa il inviti pentru ca este prietenul tau.winking