| anonim_4396 a întrebat:

Se zice ca daca mananci un mar verde intreg tot si are 9 samburi, iar daca pui samburii sub perna visezi cu ciine te casatoresti. este adevarat?

10 răspunsuri:
| darielle a răspuns:

Da...asa se spune... daca incerci lucrul acesta sa imi spui daca este adevarat, ok?winking trimite un msg privat. happy

Răspuns utilizator avertizat
| black1white a răspuns:

Da e adevaarat.iti apar in vis si copii.vei vedea cum vei fi la batranete.vei sti cum vei muriwinkingsigur.multa bafta.scuze big grin

| Kittynika a răspuns:

Basme
Povesti de adormit copiii

| EzoPunctt20 a răspuns:

Superstitii...ce sa zic, intr-adevar asa se spune dar n-ai de unde stii! Daca mori de curiozitate incearca, n-ai ce pierde.

| xJuliusx a răspuns:

Este adevarat, cu cnditia ca marul sa-l mananci dupa ce te casatoresti.

| Maya_2359 a răspuns:

Astea`s superstitii!happy
Desi s-ar putea sa fie pe undeva vreun sambure de adevarwinking

| Sweetie_2412 a răspuns:

Nu este adevarat. Astea's poveste de tranvaiibatting eyelashes. Gandeste asa! 1. De ce tocmai samburele din mar sa iti spuna adevarul?
2. Nu exista ghicitoare ci doar oameni inselatori.
3. Nu are cum cineva sa iti ghiceasca viitorul si chestii din astea.LOL! Nu sti ce ce faci in viitor. Nimeni nu stie.

| paulyna234 a răspuns:

Sincer eu nu crede in asa ceva